Walka ze „skórką pomarańczową” na udach i pośladkach jest priorytetem dla wielu kobiet, które pragną odzyskać pewność siebie i swobodniej poczuć się we własnym ciele. Na szczęście postęp w dziedzinie kosmetologii otworzył nowe możliwości skutecznego radzenia sobie ze zwyrodnieniem tkanki tłuszczowej. Jak zwalczyć cellulit na udach? O najlepszych metodach przeczytasz poniżej.
Co to jest cellulit? Przyczyny powstawania „skórki pomarańczowej”
Cellulit to zmiana struktury skóry spowodowana nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej, wody i toksyn. Charakteryzuje się nierówną strukturą, przypominającą wyglądem skórkę pomarańczową (stąd powszechne określenie tego defektu). Choć może występować w różnych miejscach, najczęściej pojawia się na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Zdecydowanie częściej z tym estetycznym problemem borykają się kobiety niż mężczyźni. Przyczyny powstawania cellulitu są wielorakie i zazwyczaj wynikają z połączenia czynników genetycznych, hormonalnych, a także stylu życia. Jakie można zaliczyć do najbardziej znaczących czynników?
- Genetyka – skłonność do cellulitu może być dziedziczna.
- Hormony – zmiany hormonalne, szczególnie związane z estrogenem.
- Styl życia – brak aktywności fizycznej, niewłaściwa dieta, palenie papierosów i nadmierne spożycie alkoholu.
- Odżywianie – dieta bogata w tłuszcze, węglowodany i niewielką ilość błonnika.
Zanim zaczniesz zastanawiać się, co na cellulit na udach będzie najlepszym rozwiązaniem, rozważ eliminację czynników, które mogą doprowadzać do pojawiania się „skórki pomarańczowej” na Twoim ciele.
Jak pozbyć się cellulitu z ud? Od tego warto zacząć
Zastanawiasz się, co zrobić z cellulitem na nogach? Zwalczanie nierównej struktury skóry na wymaga podejścia kompleksowego, które łączy zmiany w stylu życia, dietę oraz profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. Zacznij od zmiany diety, picia co najmniej 2 litry wody dziennie, a także aktywności fizycznej skupiającej się na dolnych partiach ciała. Warto też wprowadzić masaże, drenaże limfatyczne oraz odpowiednio dobrane zabiegi.
Co na cellulit na nogach przyda się w diecie?
Pierwszym krokiem do walki ze „skórką pomarańczową” jest to… co codziennie ląduje na Twoim talerzu. Dieta odgrywa kluczową rolę w procesie redukowania cellulitu na nogach. Zamiast rafinowanych węglowodanów, wybieraj pełnoziarniste wersje makaronu, chleba czy ryżu. Są bogate w błonnik, który wspomaga trawienie, redukuje gromadzenie tłuszczu i wspiera organizm w usuwaniu toksyn. Nie zapomnij o białku, które pomoże Ci ujędrnić ciało i rozbudować mięśnie. Chude mięso, ryby, jaja i roślinne źródła białka, jak soczewica czy tofu, to kluczowe składniki w jadłospisie.
Domowe sposoby na cellulit na udach i pośladkach
Jak szybko pozbyć się cellulitu z nóg? Możesz zacząć od domowych sposobów, które z całą pewnością poprawią poziom wygląd skóry. Warto wdrożyć zwłaszcza regularne masaże antycellulitowe z pomocą ujędrniających olejków czy kremów, a także peelingi. We własnym zakresie możesz też ćwiczyć, na przykład z użyciem gum oporowych. Znakomicie działają naprzemienne kąpiele zimną i ciepłą wodą, które stymulują krążenie krwi i limfy, tym samym redukując widoczność cellulitu.
Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit na udach w salonie
W walce z cellulitem na udach skuteczne są profesjonalne zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej. Do tych, które cieszą się najlepszymi opiniami klientek i ekspertów należą między innymi:
- endermologia (LPG) – nieinwazyjny zabieg, wykorzystujący masaż podciśnieniowy;
- kriolipoliza – metoda polegająca na lokalnym obniżaniu temperatury tkanki tłuszczowej, co prowadzi do jej naturalnej eliminacji z organizmu;
- radiofrekwencja – zabieg wykorzystujący fale radiowe do ogrzewania głębokich warstw skóry, co przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu;
- mezoterapia mikroigłowa – mikroiniekcje zawierające aktywne substancje (jak np. kofeina), które przyczyniają się do rozbijania komórek tłuszczowych;
- laseroterapia – wykorzystanie lasera do celowanego rozbijania komórek tłuszczowych i stymulacji produkcji kolagenu;
- karboksyterapia – dwutlenek węgla, przekształcony się w kwas węglowy, uszkadza błony komórek tłuszczowych i doprowadza do rozpadu tłuszczu.
Czym i jak zlikwidować cellulit na udach i pośladkach?
Kobietom, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu z ud i pośladków, kosmetolodzy zazwyczaj zalecają terapie kombinowane, łączące różne, wzajemnie uzupełniające się zabiegi. Przy ich wybieraniu warto postawić na jakość i renomę. Zawsze warto wybierać specjalistów, którzy stosują innowacyjne i sprawdzone urządzenia do modelowania sylwetki. Renomowani polscy specjaliści wybierają zwłaszcza te dwa urządzenia.
- Remfat to następca wysoce skutecznej klasycznej fali uderzeniowej. Piezoelektryczna fala akustyczna zapewnia widoczne gołym okiem rezultaty już od pierwszego zabiegu. Technologia ta skupia energię w jednym punkcie i umożliwia pracę na określonej głębokości – od 5 mm do 35 mm. W efekcie skutecznie rozbija niewłaściwie rozmieszczone komórki tłuszczowe.
- Julié – urządzenie do karboksyterapii, które może zredukować cellulit nawet do 90%, a dodatkowo likwidować też rozstępy. Zabieg ten jest bezbolesny, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań – minimalne. Dwutlenek węgla nie tylko rozbija komórki tłuszczowe, ale też zwiększa drenaż limfatyczny, przez co usprawnia ich usuwanie z organizmu.
Chcesz wyposażyć swój salon w najnowszej generacji rozwiązania, które zagwarantują Twoim klientkom pewność satysfakcjonujących efektów? Sprawdź koniecznie, jakie rozwiązanie ma w swoim portfolio PCZK – producent urządzeń kosmetycznych, które cieszą się świetnymi opiniami w najbardziej renomowanych gabinetach. Z nami rozwiążesz każdy estetyczny problem, z jakim zgłaszają się do Ciebie kobiety!
Inne tematy z branży beauty, o których warto przeczytać!
- Wodorowe oczyszczanie twarzy – efekty, jakich można spodziewać się po zabiegu
- Jakie są wskazania do oczyszczania wodorowego?
- Efekty radiofrekwencji mikroigłowej, czyli poprawa jędrności skóry i wiele więcej! Czego można się spodziewać?
- Profesjonalne wyposażenie salonu kosmetycznego – poradnik, w jakie sprzęty zaopatrzyć gabinet