Urządzenie kosmetyczne OVER-2046 IPL Flash Light

440x600

Urządzenie kosmetyczne OVER-2046 IPL Flash Light

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Dostępny

34 900,00 zł
Product code: 1956

Urządzenie kosmetyczne OVER-2046 IPL Flash Light
Opis produktu

Urządzenie kosmetyczne OVER-2046 IPL Flash Light - Depilacja i fukcje medyczne

Innowacyjne urządzenie do usuwania owłosienia w przenośnej walizce. Łatwe do przemieszczania.

Urządzenie wyposażone jest w filtr o kolorze czerwonym i pomarańczowym. Nadaje się do wszystkich rodzajów skór i jest w stanie pracować przy trudnych i delikatnych częściach ciała takich jak twarz, pachy, pachwiny.

Daje dobre wyniki szybko i skutecznie.

Urządzenie włoskiej marki Over Line. Marka ta jest znaną i cenioną firmą na rynku w Europie. W pełni profesjonalna, daje satysfakcję zadowolenia z pracy na aparacie.

Urządzenie powinno znaleźć się w każdym gabinecie Spa, odnowy biologicznej. Wykorzystuje pulsacyjne światło(IPL) i selektywną fototermolizę: światło jest absorbowane w zależności od koncentracji melaniny, więc im ciemniejsze i mocniejsze włosy, tym bardziej będzie on absorbować energię i lepszy wynik będzie zauważalny. Urządzenie posiada metodę powietrza chłodzącego, aby zapobiec zaczerwienieniu skóry lub uszkodzenia powierzchni przez emitowane ciepło.

Filtr pomarańczowy 600nm przeznaczony jest do stosowania na  jasnej skórze, natomiast do ciemnej skóry używa się filtru czerwonego 620nm.

Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi oraz zaprogramowanym instrukcją do zabiegu, obsługa jest niezwykle łatwa.

Zastosowanie

Gładkie ciało, skóra bez skazy i zbędnego owłosienia – to pragnienie już nie tylko współczesnych kobiet ale i mężczyzn.  Oczekują aby  w krótkim czasie osiągnąć zamierzone efekty.  Aby sprostać temu zadaniu gabinety urody starają się zawierać w swojej ofercie wiele zabiegów pozwalających sprostać tym oczekiwaniom. Doskonałym sposobem, który pozwoli wypełnić  te wymagania są zabiegi przy użyciu urządzeń IPL.

Na rynku jest bardzo dużo urządzeń tego typu,  często jednak niewiadomego pochodzenia. Importerzy prześcigają się w hasłach marketingowych lub w obniżaniu cen. Wszytko to prowadzi do tego, że większość urządzeń w gabinetach jest wątpliwej jakości, a oferowane zabiegi nie dają oczekiwanych przez klientów efektów. Dlatego też w świecie rosnącej konkurencji  ważne jest aby jakość naszych zabiegów była jak najwyższa a klienci wychodzili po nich  zadowoleni.

IPL to impulsowe źródło światła wykorzystywane w gabinetach piękności  do trwałego usuwania owłosienia (fotoepilacja) oraz  fotoodmładzania. Technologia wykorzystuje określoną długość fali światła  absorbowaną przez chromofory w skórze (cząsteczki biologiczne potrafiące zmieniać się pod wpływem światła). Urządzenia IPL emitują intensywnie pulsujące źródło światła wykorzystując ksenonową lampę błyskową wraz z systemem luster i filtrów. System ten wytwarza światło polichromatyczne (o  długości fali między  500 nm a 1200 nm), które  pozwala  na przeprowadzenie wyjątkowo skutecznych oraz trwałych zabiegów takich, jak usunięcie:  nadmiernego owłosienia, przebarwień , blizn, rozszerzonych  naczyń krwionośnych  czy też  fotoodmładzania.

Zabiegi wykonane za pomocą IPL nie powodują skutków ubocznych. Impulsy światła docierają do skóry i niszczą nadmiar melaniny i  hemoglobiny. Efekty zabiegów zależą od indywidualnych predyspozycji człowieka oraz od rodzaju skóry i wykonanego zabiegu. W przypadku fotoodmładzania lub zamykania  naczyń rezultat  widoczny jest już po pierwszym  zabiegu jednakże dla trwałości zaleca się wykonanie ok. 5 zabiegów. W przypadku niwelowania nadmiernego owłosienia potrzeba jest od 6 do 8 zabiegów i powtarzanie ich  1- 3 miesiące. IPL może być stosowane do każdego rodzaju skóry, w przypadku osób które mają ciemne włosy i jasną skórę metoda ta pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Ilość zabiegów oraz uzyskany efekt zależy m.in. od gospodarki hormonalnej, rodzaju, fototypu, ilości i grubości włosa, a także od cyklu jego odrastania.

Z tej techniki może skorzystać każdy u kogo nie ma przeciwwskazań do laseroterapii.

W przypadku fotoodmładzania  światło emitowane przez urządzenia IPL skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, przez co skóra po serii zabiegów staje się bardziej sprężysta, jędrna oraz elastyczna a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu. Podczas fotodepilacji światło emitowane przez urządzenie IPL pochłaniane jest przez melaninę włosów. Absorbowana energia jest następnie przekształcana w ciepło, które niszczy komórki mieszków włosowych i zapobiega ich odrastaniu.  Światło IPL musi  być stosowane w fazie wzrostu włosa (Anagen) a następne sesje muszą być powtórzone w fazie odrastania. Miejsce poddane zabiegom stopniowo będzie oczyszczane z niepotrzebnego owłosienia, aż do całkowitego zniknięcia. Liczba sesji , potrzebnych  do osiągnięcia zadowalającego  wyniku jest uzależniona od fizjologicznych reakcji każdego człowieka. Zamykanie i usuwanie przebarwień następuje gdy światło emitowane przez   IPL jest pochłaniane przez hemoglobinę, krew ulega koagulacji przez co naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz. IPL pomaga podczas leczenia trądziku w tym trądziku różowatego.

Przy stosowaniu światła IPL należy pamiętać że za  każdym razem program pracy powinien być starannie dopasowany w oparciu o potrzeby i stan zdrowia klienta. Kosmetyczka przed każdym zabiegiem  powinna sprawdzić, czy klient nie ma żadnych przeciwwskazań.  

Szczególne przeciwskazania: 

 •  otwarte rany,
 •  ciąża,
 •  opalona skóra( należy zaprzestać opalania co najmniej 2-3 tyg. przed zabiegiem),
 •  tatuaż,
 •  opryszczka w przypadku depilacji wąsika,
 •  cukrzyca, epilepsja, bliznowce, bielactwo, łuszczyca,
 •  przyjmowanie retinoidów, leków światłouczulających,
 •  depilacja depilatorem, woskiem, pęsetą(zaprzestać 4 tyg. przed zabiegiem),
 •  peeling (zaprzestać tydz, przed),
 •  kolor włosów- włosy siwe i rude (brak reakcji na światło ze względu na brak melaniny we włosie,
 •  stosowanie ziół- dziurawiec, nagietek,
 •  skłonność do przebarwień,
 •  przyjmowanie leków obniżających krzepliwość(antykoagulantów),
 •  stosowanie kremu z retinolem(należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem).
Sposób użycia

Każdy filtr pozwala tylko na jedną długość fali. Światło emitowane przez lampę jest przekazywane zgodnie z funkcją wybraną na potrzeby klienta.

Aby rozpocząć poprawnie zabieg konieczne jest, aby ustawić parametry impulsów w zależności od tematu cech (Typ skóry, rozmiar i kolor włosów).

Następnie umieścić w rękojeści odpowiedni filtr i przyłożyć odpowiednią stroną do miejsca zabiegowego oraz uruchomić impuls.

Za pośrednictwem różnych ekranów, zaprojektowanych specjalnie w celu określenia koloru, wymiaru i fototypu łatwiej można wykonać zabieg.

Energia światła dociera do komórek odpowiedzialnych za rozwój włosa, a potem zamienia się w energię cieplną (ciepło), niszczy cebulki włosa i stopniowo zmniejsza ponowny wzrost. Zabieg powinien być starannie dobrany do potrzeb klienta i przeciwskazań.

Pulsujące światło działa na włosy w fazie wzrostu (anagen) dlatego też jest konieczne powtórzenie zabiegu, kiedy włosy osiągną ten idealny etap, mniej więcej raz w miesiącu.

Liczba zabiegów opiera się na indywidualnej reakcji skóry.

Specyfikacja techniczna

Parametry techniczne :

 • Wymiary: D 370mm x S 250mm x W 520mm.

 

Elementy składowe :

 •  baza w walizce,
 •  głowica,
 •  filtry,
 •  4 ekrany,
 •  instrukcja,
 •  przewód zasilający.
Recenzje (2)

Recenzje klientów

Polecam Review by Spa Wrocław
Innowacyjne urządzenie do usuwania owłosienia łatwy w obsłudze mały i zgrabny. Polecam (Dodano 09-10-2015)
Polecam Review by Klasa
Bardzo fajny IPL jest mały ,zgrabny i łatwy w obsłudze .Daje bardzo dobre efekty we wszytkich miejscach zabiegowych. Polecam (Dodano 28-09-2015)

Napisz własną recenzję

You're reviewing: Urządzenie kosmetyczne OVER-2046 IPL Flash Light

Facebook
Do góry